Producenci
Pieluszkowa wyprawka żłobkowa, czyli słów kilka o tym co i jak skompletować
Pieluszkowa wyprawka żłobkowa, czyli słów kilka o tym co i jak skompletować

 

Stało się – w tym roku wysłałam moją córkę do żłobka. Była to dość nietypowa sytuacja, ponieważ – absolutnie nie wyobrażając sobie, że w żłobku córka mogłaby nie być wielopieluchowana – musiałam wymyślić taki plan, żeby i jej, i Paniom w żłobku, było jak najlepiej i najprościej.

 

Jak wiecie, jestem olbrzymią fanką wełny, więc w wyprawce nie mogło jej zabraknąć. Chciałam, aby był to system jak najprostszy i zrozumiały dla osoby niezaznajomionej z tematem, ale też jak najbardziej chłonny – żeby zbytnio nie zniechęcać Pań przeciekami :)

 

czytaj całość »
"Już nie swędzi „czyli kilka słów na temat produktów wspomagających walkę z AZS.
"Już nie swędzi „czyli kilka słów na temat produktów wspomagających walkę z AZS.
Każdy atopowiec zna to nieprzyjemne uczucie, kiedy skóra swędzi, piecze pali i jedyne na czym możesz się skupić, to myślenie o tym, co zrobić, żeby swędzieć przestało. I coś Wam powiem...Mimo, że AZS jest chorobą przewlekłą i nie można jej wyleczyć, to jednak istnieją sposoby na jej zaleczenie, czyli remisję powodującą czasowe wygaszenie objawów.
 
czytaj całość »
Mydło potasowe? Co to w ogóle jest?

Mydło potasowe? Co to w ogóle jest?

 

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Halo, mydło potasowe się kłania i rozkłada przed Wami wachlarz swoich zastosowań.

Pierwsza myśl po przeczytaniu słów „szare mydło”? Kuracja lanolinowa, szybki prysznic u wujostwa na wsi, ściągnięta i sucha skóra? Znam to (a w szczególności punkt ostatni). Jeszcze nie tak dawno temu wyśmiałabym kogoś, kto usiłowałby mnie przekonać, żebym do codziennej pielęgnacji mojej atopowej skóry włączyła szare mydło – bo niby po co, skoro do tej pory nigdy się nie sprawdziło? Ba, na mojej skórze zostawiło nie film ochronny, a – wręcz przeciwnie – film z gatunku dramat lub horror, jak kto lubi. Nie byłabym jednak sobą, gdybym nie spróbowała czegoś, co zawiera w sobie olej konopny, a że olej ten okazał się być dodatkiem do szarego mydła, cóż począć, jak trzeba, to trzeba.  

 

czytaj całość »
Hydrolat, czyli natura na Twoją skórę
Hydrolat, czyli natura na Twoją skórę

Co to jest hydrolat?

Hydrolat jest wodnym wyciągiem z kwiatów lub ziół. Proces destylacji rośliny parą wodną zatrzymuje jej istotne substancje aktywne. Każdy hydrolat – podobnie jak każda roślina, z której jest zrobiony – ma inne właściwości i inny zapach. Są one świetnymi tonikami, dlatego też najlepiej nakładać je na ostatnim etapie demakijażu, albo tuż przed nałożeniem kosmetyku.

 

czytaj całość »
Solvgreen, czyli zielony strzał w dziesiątkę
Solvgreen, czyli zielony strzał w dziesiątkę

Naturalne, pięknie pachnące, nieszkodliwe, skuteczne, tanie, a do tego wszystkiego w biodegradowalnych opakowaniach. Można nimi wysprzątać każdy zakamarek, a jedyne, co po sobie zostawią, to czystość i cudowny niedrażniący zapach. Piszę, co niekoniecznie mówi samo przez się ze względu na ich niewielką (jeszcze!) popularność, o produktach marki Solvgreen


 

czytaj całość »
Najładniejsze rośliny to konopie
Najładniejsze rośliny to konopie

Istnieje naprawdę niewiele cudów dla potrzebującej skóry, takich jak konopie. W ofercie rynkowej znajdziemy mnóstwo produktów z tymi cud-roślinami (odmiana siwena Cannabic sativa L var. sativa), począwszy od szamponów, przez maści – na skórę i stawy – po balsamy i płyny do ciała. Niewiele mnie jednak tak zaskoczyło w życiu, jak korzystanie z konopnego… mydła!

czytaj całość »
Czy każda mama jest mamą świadomą?
Czy każda mama jest mamą świadomą?

Świadome macierzyństwo” – hasło powracające jak bumerang od czasów Ireny Krzywickiej i Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Przeszło wiele poprawek, nabrało doświadczenia, znikało, powracało, aż w końcu zadomowiło się na dobre i z roku na rok znajduje coraz większą liczbę zwolenniczek i zwolenników.

czytaj całość »
Dlaczego to tak swędzi?
Dlaczego to tak swędzi?

Zna ją większość z nas. Wielu dotyka bezpośrednio, innych przez relację z osobami chorymi. Można już chyba napisać, że stała się plagą XXI wieku; to naprawdę niesamowite zdarzenie – spotkać kogoś bez niej. Natura tego zjawiska ukrywa się pod różnymi nazwami, choć idea jest jedna i przyświecają jej: przewlekłość, suchość, uporczywe swędzenie, pieczenie, pękanie, zaczerwienienie, sączenie, dyskomfort (zarówno fizyczny, jak i psychiczny). Tak – ja też ją mam. I myślę, że co druga osoba czytająca ten post też ją ma (albo co najmniej posiada w swoim środowisku osobę na nią chorą).

Mowa, oczywiście, o egzemie znanej też jako A(topowe) Z(apalenie) S(kóry).

czytaj całość »
Eko eko nierówne
Eko eko nierówne

Matka Natura zaopatrzyła nas w niesamowity zasób składników, z których zrobić możemy miliony rzeczy. Patrząc po półkach sklepowych nie sposób nie zauważyć bardzo istotnej zmiany rozgrywającej się w ciągu ostatnich paru lat. Coraz częściej w naszym kierunku z owych półek krzyczą produkty wyraźnie oddzielone od innych, oznaczone z reguły łagodnie zielonym, lecz rzucającym się w oczy z kilometra znaczkiem „EKO”. Wybierając się na zakupy, gdzie będziemy narażeni na „zielony ostrzał” musimy pamiętać o jednej (ale jakże istotnej!) sprawie – eko eko nierówne.

czytaj całość »
Eko! A z czym to się je?
Eko? A z czym to się je?

Gdyby istniał konkurs na najpopularniejszy prefiks roku, z całą pewnością w dwa tysiące dziewiętnastym zaszczytne pierwsze miejsce przypadłoby prefiksowi „eko” (no, być może ex aequo z „bio”). Każdego dnia, a czasem i każdej godziny (zdarza się,
a i owszem) mamy do czynienia z tym małym, acz wielkim zlepkiem liter.

czytaj całość »
Bezpieczne zakupy
  • Różne formy płatności
  • Gwarantowana dostawa
  • Szyfrowane dane i transakcje

Przelewy24 - eko manufaktura

Promocje
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl